Odpowiedz 
Pentagram Combo 4-core Opinie!
Autor Wiadomość
hexor97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Pentagram Combo 4-core Opinie!
Witajcie. Jako pierwszy chciałem zapoczątkować opiniowanie tego telefonu. Zamówiłem go ok 2 miesiące temu w przedsprzedaży gdzie zapewniany zostałem iż będę 1 właścicielem... Oczywiście standardowo otrzymałem go w tym samym czasie co wszyscy marketowi klienci w całym kraju (trzykrotnie przekradali termin wysyłki):/ W zamian za niesmak oczekiwania na sprzęt Producent miał podesłać gratisy (na otarcie łez). Ja otrzymałem Bluetooth warte ok 8zł i co więcej to urządzenie wyglądało na produkt używany... Ale to i tak lepiej bo spodziewałem się pokrowca z Power Rengersami lub innego szajsu.

Paczka dotarła kurierem DPD jednak zapakowanie jej pozostawia dużo do życzenia, towar w środku paczki latał jak psu... jednak na szczęście nic sie nie stało. Rozpakowałem i odpaliłem. Na dzień dobry przeżyłem prawdziwa męczarnie z otwarciem tylnej klapki, zdarłem prawie cały paznokieć ale w końcu się udało. Po odpaleniu okazało sie ze nie czytał kart SD z winy źle dobranego gniazda. Po kilku próbach dopchnięcia do styków udało się i wszystko jest okej.

Teraz postaram się opisać kilka wad i zalet jakie do tej pory zaobserwowałem:

Wady:
-Multum niepotrzebnych aplikacji zainstalowanych przez producenta
-Słabej jakości głośnik
-Słabo grający na słuchawkach i słabe słuchawki w boxie
-Ciągle spadająca wartość wydajności w Quadrancie
-Wykonanie wydaje się trochę fuszerskie
-Dość wolno działa internet na aero2
-Nie mogę poradzić sobie z nawigacja
-Wyświetlacz słabo widoczny w słońcu
-Aparat raczej kiepski a flesz to tak jak by go wcale nie było (zapałka daje więcej światła)
-Niewiadoma odnoście szybkości HSDPA i HSUPA
-Nie obsługuje pamieć USB
Zalety:
-Wyświetlacz dobre kąty widzenia
-Wyświetlacz żywe kolory
-Wyświetlacz czuły dotyk (jednak miewa czasem fochy)
-Dobrze działa dual-sim
-Ponad 6000 W Quadrant standrd
-Da się na nim grac w gry nawet NFS MW
-Jak na razie bateria 3000mAh daje rade
-Szybki Bluetooth
-Dobrze radzi sobie z zasięgiem sieci
-System działa szybko i raczej sie nie wiesz

Jak sobie coś przypomnę to dopisze. Jednak puki co to jestem zadowolony z telefonu i raczej mógłbym go polecić.

http://www.telix.pl/images/gal/9051/pentagram_combo.jpg
14-08-2013 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reklama
monter Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
RE: Pentagram Combo 4-core Opinie!
Mam ten telefon od 2 tygodni. Nie jestem fanem ani znawcą jakichs testów ale mogę opisać telefon z czysto uzytkowego punktu widzenia.
Najbardziej istotnymi dla mnie parametrami jest dual sim i długo trzymająca bateria. moja praca wiąże się z "wiszeniem" na telefonie służbowym. Bateria starcza na 3 dni spokojnie - użytkowanie moim zdaniem intensywe: jak pisałem dużo rozmawiam, syn codziennie gra na telefonie, 2 karty ciągle aktywne, w domu wifi odpalone w pracy zawsze aktywne 3G, FB zawsze odpalony i kilka drobnych innych aplikacji.

dotyk ekranu jak dla mnie rewelacja, szybkośc działania super, kontrast tez ok, co do dźwięków (i dzwonka i słuchawki) nie mam zastrzeżeń. Ogólnie jestem w stanie polecić telefon na 100%.

Jesli ktoś pisze, że jest za gruby i ciężki to tak samo jakby napisał, że Porsche 911 nie da się pojechać z rodziną na wakacje bo ani ludzie ani bagaże się nie mieszczą !!! Ten telefon został stworzony dla tych co chcą mieć długi czas na baterii kosztem wagi i grubości (co wcale w niczym nie przeszkadza) więc nie wypisujmy tego jako wadę. Każdy ma świadomość na co się decyduje i tyle.
16-08-2013 21:14
egmc Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
wlasnie sie nastawilem na zakup monstera ale wlasnie wpadlem na pentagram combo 4-core. Co wybralibyscie ? Cena niby podobna, o ile sie otrientuje monster jest deko drozszy. monster ma 8 mpix w aparacie, mniejszy ram (jakos 756 MB), mniejsza baterie niewiele, zegary maja takie same 1,2 GHz, combo ma apart 5 mpix, ram 1 giga, wieksza deko baterie, reszta jest podobna. majac na uwadze ze monster jest deko drozszy domniewmywam ze ma lepsze mozliwosci, ale...
potrzbuje 2 x simcard (aero2), gps, wifi, i bateria ktora trzyma dluzej niz w mojej obecnej komorce samsung s6802. no i zeby nie muliloby go jak zainstaluje wiecej aplikacji
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2013 18:30 przez egmc.)
11-09-2013 18:27
fightsteel Offline
Użytkownik

Liczba postów: 56
Reputacja: 9
Na Twoim miejscu poczekał bym na nowego monstera x5, będzie lepszy od tych 2 Uśmiech
Cena też będzie pewnie podobna, coś koło 750...
11-09-2013 19:28
egmc Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
(11-09-2013 19:28)fightsteel napisał(a):  Na Twoim miejscu poczekał bym na nowego monstera x5, będzie lepszy od tych 2 Uśmiech
Cena też będzie pewnie podobna, coś koło 750...

x5 na poczatku brzmial interesujaco ale jak zobaczylem jego rozmiary to troche cegła z tego telefonu. bateria 6000 mA to duzy plus, ale cos za cos, w zamian mamy cegle sporych rozmiarów, ale moze rzeczywiscie poczekam az pojawi sie w sklepach
11-09-2013 23:38
Reklama
lipolop Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 242
Reputacja: 16
Odp: Pentagram Combo 4-core Opinie!
Do wyboru będą 2 baterie, 6000mA i 3000mA wiec będzie wybór jak wielka cegła to będzie xD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2013 23:53 przez lipolop.)
11-09-2013 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości